Aktualności

 Start / Aktualności / szczegóły


ITS TYCHY: badania ruchu w mieście

2019-09-17

Tychy rozpoczynają pracę nad systemem ITS. W całym mieście rozwieszono specjalne kamery, które mają umożliwić analizę ruchu. Przez dwa dni - od wtorku 17 września do czwartku 19 września - na terenie całego miasta przeprowadzone zostaną pomiary ruchu kołowego.

- Celem badań jest uzyskanie informacji o natężeniu i rodzaju ruchu na skrzyżowaniach z sygnalizacją świetlną oraz czasie przejazdu przez miasto - mówi Arkadiusz Pastuszka, koordynator ds. realizacji inwestycji ITS.

Specjalne kamery zliczą pojazdy, jakie poruszają się po Tychach, a także określą ich rodzaj (samochód osobowy, ciężarowy, motor) oraz kierunku jazdy.

- Będzie to możliwe dzięki zastosowaniu specjalistycznego sprzętu, który umożliwi odczytanie tablic rejestracyjnych - wyjaśnia Arkadiusz Pastuszka i dodaje: - Dane te będą jednak anonimizowane i posłużą wyłącznie do celów statystycznych. Kierowcy nie powinni się zatem obawiać. Zależy nam, by poznać prawdziwe i wiarygodne wyniki, które pozwolą nam określić sytuację ruchową w mieście.

Pomiary prowadzone są przez specjalistów z Siemens Mobility - wykonawcę inwestycji.